نوعروس
صفحه نخست   ::   آرشیو  ::   تماس با من   
 
کنکور: ازمونی برای ساختن ‌یا نابودی؟

این چند وقت سرم خیلی شلوغ بود. امان از وقتی که شانس با ادم نباشه و هر چی ازمایش می کنی جوابی نمیگیری...البته الان دیگه سرم شلوغ نیست. میبینید که... همه موهامو از  حرص کندم!

حالا که حرف درس خوندن شد می خواستم به یه موضوعی اشاره کنم... همه ما از دست این کنکور به یه نحوی کشیدیم. اون سالی که کنکور داشتیم از زندگی هیچی نفهمیدیم و وقتی که بالاخره همه چی تموم شد اول کتابامونو سوزوندیم!! خیلی از اینور اونور شنیدیم که فلانی از ترس و دلهره این غول بی شاخ ودم فلان بلارو سرخودش اورده.‌ خیلی از بچه ها بعد از یکی دو سال (گاهی هم بیشتر) خداحافظی با زندگی و قطع رابطه با همه دوستان و اشناها و حبس تو اتاق و رفت و امد انواع و اقسام معلمها وقتی اون نتیجه ای که میخواستن رو نمی گیرن اونوقت واویلا! دپرس میشن و چه میدونم هزار تا مصیبت...حالا بماند که این وسط چقدر حق کشی میشه و بچه های با استعداد از دور خارج میشن.  خلاصه کنکور تبدیل شده به یه بزینس که کلی ادم از کنارش نون می خورن! نتیجه هم این میشه که هر کی بیشتر پول خرج کنکور بکنه بیشتر شانس قبولی داره  حالا اگه سر کیسه رو حسابی شل کنه و سوالهای کنکور رو شب قبل از امتحان بخره که دیگه چه بهتر!۱۰۰ درصد قبوله!


چیز جالبی که تازگی فهمیدم اینه که اینجا بچه هایی که می خوان برای رشته های تاپ مثل پزشکی apply کنن علاوه بر اینکه باید یه امتحاناتی رو پاس کنن ( که البته مثل کنکور ما سخت نیست)  باید سابقه خوبی تو کارهای اجتماعی داشته باشن. مثلا باید تو رزومشون سابقه شرکت تو کارهای داوطلبانه ای مثل نگهداری از سالمندان یا بچه های بی سرپرست رو داشته باشه یا تو جلساتی که مثلا برای کمک به زنانی که قربانی خشونت خانوادگی بودن تشکیل میشه سهیم بوده باشن یا به بچه هایی که تو بیمارستان بستری هستن مثلا فیزیک درس بدن. خلاصه برای اینکه شانس بیشتری برای راهیابی به دانشگاه داشته باشن باید برای جامعه هم مفید باشن و خودشونو تو کارهایی که معمولا جوونا ازشون فرار میکنن درگیر کنن. به نظر من کار قشنگیه...


تازه این کار در رابطه با یه دسته دیگه از جوونا هم به درد می خوره!‌ اونایی رو میگم که بخاطر یه جرم یا بزه تو کشور ما  می افتن تو ندامتگاه و  به لطف فضای اونجا از اوونی هم که بودن بدتر می شن!‌ اینجا در عوض بچه ها یی که همچین مشکلایی دارن برای اینکه درس عبرت جانانه ای بگیرن باید ساعات طولانی رو صرف شرکت تو امور خیریه اجتماعی کنن تا ادم بشن!‌  مثلا به سالمندها برای حمام کردن کمک کنن و زیرشونو تمیز کنن!!‌چششونم دراد!! هه هه هه!!!

جالبه نه؟‌

...حالا از همه اینها گذشته اینو ببینید:


فکر میکنید این بچه چیکار کرده که دستگیرش کردن؟؟


پيام هاي ديگران () | ۱۳۸٥/٩/۸ - نوعروس |لینک به نوشته